Severní a Jižní Korea, Jižní Korea, 20.5.2018, Snídaně

Severní a Jižní Korea

Severní a Jižní Korea
Termín:
20.5. – 30.5.2018
Změnit termín
Délka:11 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:123269890
71 288 Kč 2 774 € (-9 %)
Exkluzivní cesta, kde během 10 dnů zažijete dva odlišné světy, které jsou od sebe vzdáleny jen pár desítek metrů. Udělejte si názor na Koreu sami a zapomeňte na média. Sever a jih jsou nyní se SNEM poprvé v jedné cestě a tento neobjevený region čeká na vaši návštěvu.
Program
 • 1.den - Odlet do jedné z nejuzavřenější země na světě.
 • 2.den - Přílet do jiného světa. Vítězný oblouk (vyšší než v Paříži), Park fontán otevřený v roce 1976 s fontánou do výšky 80 metrů. Položíme kytici květů k památníku Kim Ir-Sena a Kim Čong-Ila. Cítíte tu atmosféru? Ubytování v 4 hotelu v centru města.
 • 3.den - PCHJONGJANG: Náš pobyt začíná. Obrovská Velká studovna lidu na pompézním náměstí Kim Ir-Sena, která je největší knihovnou země. Vejde se do ní 30 milionů knih a denně ji údajně navštíví 10 000 Korejců. Najdeme zde i české knihy? Muzeum vítězné války za osvobození domoviny, americká loď Pueblo, kterou se hrdinským Korejcům podařilo zajmout. 170 metrů vysoká granitová věž Juche, postavená na počest 70. narozenin Kim Ir-Sena za 35 dní. Panoramatický výhled na toto unikátní město. Památník založení strany. Srp, kladivo a co je to třetí? O koho je v KLDR skutečně dobře postaráno? Náměstí Kim Ir-Sena. Rodný dům Kim Ir-Sena, kde se budete moci s tisíci Korejců napít ze studny, kterou vykopal Kim Ir-Senův dědeček. Věděli jste o tom, že proti Američanům bojoval již Kim Ir-Senův pradědeček?
 • 4.den - Mauzoleum Velkého vůdce Kim Ir-Sena. Neskutečné místo. Hřbitov mučedníků revoluce se sbírkou 120 bust korejských hrdinů, kterým dominuje busta manželky Kim Ir-Sena. Užijeme si městský život a zahrajeme si bowling s místními. Máme šanci? Přesun na jih země. KAESONG - město, které během korejské války třikrát změnilo majitele.
 • 5.den - Demilitarizovaná zóna PANMUNJOM na hranici s Jižní Koreou. Výhled na betonové opevnění na jihokorejské straně hranice, náš průvodce nám vysvětlí, jak to vlastně s tou korejskou válkou bylo. Nikde zřejmě nenajdete místo, kde by bylo napětí cítit více. Návrat do Pchjongjangu. Vyzkoušíme místní metro. Napíšeme pohlednice domů. Kdy dojdou?
 • 6.den - Do poslední chvíle si užíváme Severní Koreu a nyní se už dokážete vyjádřit k poměrům v zemi. Určitě více než zprostředkovaně v TV. Pamatujete si, jak dobré nám přišlo za socialismu, když nás navštívili "zápaďáci?" Nyní i vy potěšíte tyto lidi. Odlet do jižní Koreje.
 • 7.den - Jižní Koreu začínáme poznávat z jihu. BUSAN, který je druhým největším městem země, položený na jihu Korejského poloostrova na březích Jižního moře. Pláže, zlaté mrakodrapy, mořské potvůrky. Šokující kontrast začíná. Vykoupete se?
 • 8.den - KJONKDŽU (Zlaté město), které UNESCO řadí mezi 10 nejvýznamnějších památek na světě. Hlavní město říše Silla s tisíciletou kontinuitou, nazývané také muzeum bez zdí. V parku Timuli budete obdivovat královské travnaté hrobky. Transfer na jih od města, abyste si důkladně prohlédli chrámový komplex Bulkuksa. Jde o nejvýznamnější památku celé země. Chrámy s modlícími se mnichy, schodiště - mosty, které jsou národní památkou. Procházka pěknou přírodou k jeskyni Seokguram, ve které uvidíte nádhernou bílou sochu Buddhy. Toto místo patří mezi 3 nejcennější poutní místa všech buddhistů. Obě tyto památky spadají pod ochranu UNESCO a dají vám přehled o korejské historii. Nádherné muzeum, nejkrásnější v celé zemi.
 • 9.den - SOUL: Hypermoderní technika promíchaná se starými královskými paláci. Velkolepá nákupní centra a labyrint asijských trhů. Nejdříve navštívíme rezidenci dynastie Joseon (1392 -1910) v paláci Gyeongbokgung s barevnou výměnou stráží. Muzeum folklóru. Namdaemun je největším tržištěm země, starobylá brána města a výhled na město, noční rozsvícený Soul, gurmánské hody. Ochutnáme ženšen, který do Koreje jezdili odjakživa kupovat i Číňané. Večerní Soul, Gangnam style, počítačové hry a přítomnost severního bratra.
 • 10.den - Dokončení prohlídky Soulu a zájemci mohou jít i na fakultativní výlet na DMZ. Směřujeme naší pronajatou dopravou na výlet na sever, do demilitarizované zóny. Je možné, že situace na hranicích bude vyhrocená nebo bude právě dnes neohlášené vojenské cvičení? DMZ linie na 38. rovnoběžce je jednou z posledních světových památek studené války. Cesta speciálním vozidlem za doprovodu vyzbrojené armády. Uvidíme vojáky severokorejské armády? Uvidíme největší vlajku světa na druhé straně? Cena: 1 170 Kč/1 osoba. A nezapomeňte, už jste tam byli, jen z druhé strany!
 • 11.den - Odlet domů. Viděli jsme obě části korejského poloostrova a tento "hotspot" na politické mapě znáte dokonale.
  Cena zahrnuje
  • mezinárodní letenku, místní přelet, letištní poplatky, 3 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v KLDR v místním 4 hotelu, 1 x ubytování v tradičním hotelu v Kaesongu, 4 x ubytování v 3 hotelu v jižní Koreji, snídaně v Jižní Koreji, plnou penzi v KLDR, vstupné na výtah do věže Juche, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti
   Cena nezahrnuje
   • stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety
    Pořadatelem tohoto zájezdu je Cestovní kancelář S.E.N.,s.r.o., IČ 48534293.

    Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

    Skladba osob
    Kalkulace
    Pokoj
    Příplatky, slevy, další ceny
    Celková cena: 0
    Kontaktní údaje objednavatele
    Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
    Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
     
    Poznámka:
    Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

    Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

    Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

    Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

    GPS souřadnice nejsou dostupné.

    Žádné recenze pro tento hotel.

    CK