Libanon, Libanon, 29.4.2018, Snídaně
Libanon
Termín:
29.4. – 7.5.2018
Změnit termín
Délka:9 dní
Doprava:kombinovaná (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:119084059
35 800 Kč 1 393 € (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Libanon – země cedrů
Popis zájezdu

Dalším střípkem do naší blízkovýchodní mozaiky je Libanon. Tato oblast středomořského pobřeží a blízkého vnitrozemí nabízí především pestrou škálu památek od Féničanů, Řeků a Římanů přes rané křesťanství, později islám až po středověk, zasazenou do monumentální kulisy třítisícových hor. Perlou antiky je helénistický Baalbek se svými pověstnými terasami a největšími kamennými bloky, které kdy člověk opracoval a přemístil. Přes první křesťanské chrámy a nekropole a přes islámské památky se na naší pouti blízkovýchodní historií dostaneme až ke středověkým křižáckým hradům z doby bojů o Svatou zemi. Kromě historických památek samozřejmě nevynecháme přírodní krásy a zajímavosti a nahlédneme i do současného života muslimských i křesťanských Arabů. Celou cestu si zpestříme skvělou kuchyní a báječným vínem, které zde začali pěstovat jako první již Féničané.


Upozornění:

Upozorňujeme, že libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko.


Služby za příplatek:

1lůž pokoj – 7200 Kč.


Poznámka:

Upozorňujeme, že pro vstup do Libanonu je třeba mít pas, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko.

Program

1. den:

Letecky Praha – Bejrút, transfer do hotelu.2. den:

Bejrút – velmi pěkné Národní muzeum s pozoruhodnou sbírkou archeologických nálezů včetně soch, sarkofágů, neolitického kamenného idolu roku cca 9000 před Kristem, fénickými soškami z pozlaceného bronzu atd.; nábřežní promenáda; moderní architektura v Centre Ville; mešita Muhammada al-Amína včetně interiéru; náměstí mučedníků; exteriéry mešity al-Omari, původně postavené ve 12 století jako kostel a v roce 1291 přeměněné Mamlúky v mešitu; hlavní bejrútská maronitská katedrála sv. Jiří, pocházející z křižáckých dob; zrekonstruované římské lázně atd.3. den:

Dér Al-Kamar – jedno z nejhezčích měst v Libanonu v pohoří Šúf, bývalé sídlo drúzských vládců Libanonu od 16. století (exteriéry mešity emíra Fachruddína Maanského a palác Júnuse Maanského, část interiérů Hedvábného chrámu a Fachruddinova paláce); Bejtuddín – palácový komplex, bývalá pevnost emíra Bašíra z 18. století.4. den:

Jeskynní labyrint Džaíta s jedněmi z nejpůsobivějších stalaktitů a stalagmitů na světě; vyhlídka z vesničky Harrísa se sochou Panny Marie Libanonské, která shlíží vysoko nad Džúníjskou zátokou na mnoho kostelů a katedrál nejrůznějších církví rozesetých po okolní krajině; Byblos – malebný prastarý fénický přístav, nejstarší nepřetržitě osídlené město světa: velkolepý archeologický areál s chrámy z 5 st., nekropole, divadlo, hradby, zrestaurovaný křižácký hrad obehnaný vodním příkopem, středověké jádro města s malebným súkem.5. den:

Bšarré – město na úpatí údolí Kadíša, rodiště proslulého básníka Chalíla Džibrána; Džibránovo muzeum s hrobkou umístěné v klášteře, výhled na údolí; údolí Kadíša s mnohými kláštery a ceněnými cedrovými lesy, jejichž stáří může být až 2000 let; klášter Dér Már Antonios Kozahjá z 11. století, kde se nachází nejstarší tiskařský lis na Blízkém východě; Jeskyně svatého Antonína.6. den:

Cesta údolím Biká do Baalbeku , nejvýznamnější i nejzachovalejší římské lokality na Blízkém východě, gigantické chrámy, nevyšší antické sloupy; Andžardnes převážně „arménské město“ jehož obyvatelé uprchli v roce 1915 před tureckou genocidou, rozvaliny sídla ummájovských chalífů z 8. století po Kristu (paláce, lázně, mozaiky, obchody ...); Ksara – nejstarší a nejznámější libanonské vinařství, které dodnes využívá rozsáhlé jeskynní komplexy ke zrání vína, degustace vína.7. den:

Tyros (Súr)– starověké fénické město s četnými archeologickými lokalitami: římské a byzantské cesty, římský hipodrom (druhý největší svého druhu), kolonáda s monumentální bránou, pozůstatky středověkého města; přístav Sidónkřižácký „Mořský hrad“, jenž je s pevninou spojen opevněnou kamennou hrází, tajemné uličky středověkého krytého súku, největší a nejkrásnější z mnohých chánů (obchodní dvůr, zájezdní hostinec) Chán al Frandž.8. den:

Volno, fakultativní aktivity, např. výlet do Tripolisu (Tarábulus), proslulého mamlúckou architekturou – ohromná Citadela Raymonda de Saint-Gilles, Velká mešita, madrasy, hammámy, středověké arabské súky.9. den:

Letecky zpět do Prahy.

Cena zahrnuje
průvodce CK, letenka vč. všech poplatků (Praha–Bejrút–Praha), doprava minibusem / autem, 8x hotel***/**** se snídaní, informační materiály
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 7200 Kč
Stravování
snídaně
Pořadatelem tohoto zájezdu je Adventura s. r. o., IČ 44264704.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK